Lista Nominowanych

Lista Nominowanych

#

Zakończył się pierwszy etap plebiscytu Cumulusy 2017, w którym zgłoszonych zostało łącznie 36 zawodników i załóg. Za osiągnięcia sportowe z 2017 roku sportowcy otrzymali punkty wg zasad określonych w Regulaminie Plebiscytu i na tej podstawie nominacje do kolejnego etapu otrzymują:

Akrobacja

1. Mirosław Wrześniewski, punkty medalowe 275

2. Agata Nykaza, punkty medalowe 260

Balony

1. Arkadiusz Iwański - GASPOL Team, punkty medalowe 180

Lotnie i paralotnie

1. Michał Gierlach, punkty medalowe 110

Mikroloty

3. Jacek Ciszkowski, punkty medalowe 270

4. Alojzy Dernbach, Klaudia Laskowska, punkty medalowe 270

Modelarstwo

1. Leszek Małmyga, punkty medalowe 950

2. Wojciech Koszelski, punkty medalowe 410

Samoloty

1. Krzysztof Skrętowicz, punkty medalowe 400

2. Michał Wieczorek, punkty medalowe 390

Spadochrony

1. Andrzej Sołtyk, punkty medalowe 500

Szybowce

1. Sebastian Kawa, punkty medalowe 400

Śmigłowce

1. Marcin Szamborski, punkty medalowe 50

Lucky loser

1. Wojciech Panas, punkty medalowe 245

2. Marcin Bernat, punkty medalowe 230

3. Pupek Adam & Piotr Kozikowski, punkty medalowe 225

Kategoria specjalna "Cumulus Extreme"

1. Łukasz Czepiela

2. Paweł Kozarzewski & Marcin Krakowiak

3. Marcin Szamborski

4. Artur Kielak oraz por. Jacek Stolarek

 

Każdy z Nominowanych ma możliwość stworzenia profilu zawierającego zdjęcia, tekst i video. Aby tego dokonać, prosimy Nominowanych o kontakt z Organizatorem plebiscytu.

Zapraszamy też Nominowanych do przesyłania krótkich nagrań video z zaproszeniami na Cumulusy 2017 Open Day lub linków do tych nagrań - opublikujemy je na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Głosowanie smsowe rozpocznie się już jutro!

Lista nominowanych zawodników i załóg do Plebiscytu Cumulusy 2017

1. Leszek Małmyga

modelarstwo

Wszechstronny zawodnik Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, członek Kadry Narodowej Polski od 2000 roku. W swoim dorobku sportowym posiada 64 medale zdobyte w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy, 65 medali Mistrzostw Polski i 11 medali w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. W sezonie sportowym 2017 zdobył: Mistrzostwa Europy: • tytuł indywidualnego Mistrza Europy w konkurencji S1B, • tytuł zespołowego Mistrza Europy w konkurencji S1B, • tytuł zespołowego Mistrza Europy w konkurencji S6A, • tytuł II V-ce Mistrza Europy zespołowo w konkurencji S8E/P. Mistrzostwa Polski: • Złoty medal w konkurencji S6A, • Złoty medal w konkurencji S9A, • Złoty medal w konkurencji S8E/P, • Srebrny medal w konkurencji S1B, • Brązowy medal w konkurencji F3K. Puchar Polski (klasyfikacja końcowa): • S6A - 1 miejsce, • S8E/P - 1 miejsce, • S4A - 3 miejsce, • F3K - 3 miejsce. Zawody zaliczane do Pucharu Świata (pojedyncze zawody): • S6A - 1 miejsce (Kraków Cup 2017), • S8E/P – 2 miejsce (Kraków Cup 2017). Zawo...

Punkty medalowe: 950

2. Pupek Adam & Piotr Kozikowski

mikroloty

Pupek Adam & Piotr Kozikowski. Jesteśmy członkami Motoparalotniowej Kadry Narodowej, sportowcami i pasjonatami życia. Latamy razem na wózku dwumiejscowym w klasie PL2. Adam - znakomity pilot , Piotrek - błyskotliwy nawigator. Zdobyliśmy w swojej karierze : Złoto Mistrzostw Europy, Puchar Polski , Vice mistrzostwo Polski. Wygraliśmy też kilka edycji motoparalotniowego pucharu polski. Latanie to nasza pasja. styl życia, miłość. Kochamy ducha rywalizacji a startując ramię w ramię z najlepszymi pilotami na świecie poziom emocji i adrenaliny sięga zenitu.

Punkty medalowe: 225

3. Marcin Szamborski

śmigłowce

World Around 2017 - pierwszy w historii Polak, który obleciał dookoła świat śmigłowcem.

Punkty medalowe: 50

4. Sebastian Kawa

szybowce

Sebastian Kawa nr 1 w Rankingu IGC, najlepszy szybownik świata w 2017 roku, wygrał wszystkie zawody w których startował: - 34th FAI Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie 15m, Benalla, Australia, szybowiec Diana 2 - 2nd FAI Szybowcowe Mistrzostwa Świata w klasie 13.5m, Szatymaz, na nowym polskim szybowcu GP-14 VELO - 19th FAI Szybowcowe Mistrzostwa Europy w klasie 20m, Moravská Třebová, szybowiec ASG-32 Mi, I miejsce indywidualnie i drużynowo - FAI Zawody Grand Prix, Polska w klasie 18m, Wrocław, szybowiec JS1 - FCC 2017 klasa mix, Letisková, Prievidza, szybowiec JS 1 C Indywidualny zdobywca 26 medali w większości złotych na zawodach rangi Światowych Igrzysk Lotniczych, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy od 2003 roku. Jako jedyny latał nad Himalajami. Prekursor lotów nad górami Kaukazu, jako pierwszy wykonał lot szybowcem szkolnym nad Elbrusem. Przeleciał nad Ukrainą startując i lądując w Polsce doleciał do granic Rumunii i był to najdalszy i najwyższy podniebny rejs w historii szyb...

Punkty medalowe: 400

5. Alojzy Dernbach, Klaudia Laskowska

mikroloty

Załoga w klasie GL2 - wiatrakowce. Udane połączenie doświadczenia z młodością przyniosło od razu w pierwszym roku wspólnych startów sukcesy, w postaci zdobycia tytułów: Mistrza Polski 2017, Mistrza Europy 2017, Drużynowego Mistrza Europy 2017. Puchar Polski - trzecie miejsce; Zawody Pucharu Polski Leszno - pierwsze miejsce; Zawody Pucharu Polski Powodowo - pierwsze miejsce;

Punkty medalowe: 270

6. Andrzej Sołtyk

spadochrony

Andrzej Sołtyk, najbardziej utytułowany polski zawodnik indoor skydivingu. Ten szesnastoletni chłopak od 2 lat staje na podium wszystkich najbardziej prestiżowych zawodów na świecie. Lista jego osiągnięć ciągle rośnie tak samo szybko jak lista jego fanów i przyjaciół. Andrzej, dzięki swojemu pogodnemu usposobieniu przyciąga ludzi jak magnes. Chcą się od niego uczyć, latać z nim i spędzać czas. Jak sam mówi, "nie ma rzeczy niemożliwych, trzeba tylko znaleść sposób”. Długo szukał sposobu żeby przekonać rodziców do kursu spadochronowego. Chciał przenieść umiejętności nabyte w tunelu do skydivingu. Udało się, w wieku czternastu lat skończył kurs AFF i został najmłodszym skoczkiem spadochronowym w Polsce, jeśli nie na świecie. W 2017 miał już ponad 100 skoków spadochronowych i licencje B. Dzięki temu otworzyła się dla niego do najwiekszych sukcesów spadochronowych! Trzymamy kciuki! Poniżej osiągnięcia Andrzeja z 2017r. 1. Złoty Mistrz Świata 2017 w lataniu dynamicznym w kategorii dorosłych ...

Punkty medalowe: 500

7. Agata Nykaza

akrobacja

Członkini Akrobacyjnej Kadry Narodowej (Samolotowej od 2010 i Szybowcowej od 2014 roku). Pilot samolotowy i instruktor szybowcowy Aeroklubu Poznańskiego, gdzie rozwija swoje lotnicze pasje. Członkini Grupy Akrobacyjnej Żelazny, Polish Aerobatic Club i MOSAL. Doktorantka na Politechnice Poznańskiej na kierunku Transport lotniczy. W 2017 roku zdobyła następujące miejsca: na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej: Złoty medal drużynowy, złoty medal indywidualny za programy nieznane oraz 4 miejsce indywidualnie. Na Mistrzostwach Polski została II vice- Mistrzem Polski wraz z brązowym medalem za program znany i srebrnym medalem za program nieznany. W 2016 roku na Mistrzostwach Świata zdobyła drużynowo srebro i 9 lokatę, na Mistrzostwach Polski była I vice- Mistrzynią Polski ze złotym medalem za program znany i srebrnym za programy nieznane. Pozytywnie zakręcona dziewczyna, która dzieli się swoimi umiejętnościami i wiedzą z młodymi adeptami lotnictwa ;)

Punkty medalowe: 260

8. Michał Wieczorek

samoloty

Pilot samolotowy związany od początku latania sportowego z Aeroklubem Krakowskim. W sezonie 2017 zdobył brązowy medal indywidualnie i złoty drużynowo na Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym w austriackim Spitzerbergu. Dodatkowo na tych mistrzostwach zajął 3 miejsce w "Navigation Trophy" i 1 drużynowo w lądowaniach. W 60. Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski w Stalowej Woli zdobył srebrny medal i tytuł Vice Mistrza Polski. W 12. Ogólnopolskich Zawodach Samolotowych im. Wacława Wieczorka zajął 2 miejsce. W prestiżowym 55. Locie Południowo-Zachodniej Polski im. Franciszka Żwirki zajął 2 miejsce. Sezon sportowy zakończył na 2 miejscu rankingu Pucharu Polski.

Punkty medalowe: 390

9. Michał Gierlach

lotnie i paralotnie

Michał jako pierwszy w historii paralotniarstwa zdobył w 2017 roku tytuł Mistrza Polski po raz 3. z rzędu. Wieloletni członek paralotniowej kadry narodowej i uczestnik ekstremalnych zawodów Red Bull X-Alps. Wielokrotnie w ostatnich latach plasował się w pierwszej 10 zawodów Pucharu Świata oraz Mistrzostw Świata.

Punkty medalowe: 110

10. Krzysztof Skrętowicz

samoloty

Pilot samolotowy związany z Aeroklubem Częstochowskim, wieloletni członek Samolotowej Reprezentacji Polski. W sezonie 2017 nie miał sobie równych, zdobył wszystko co było do zdobycia na Mistrzostwach Świata w Lataniu Precyzyjnym w austriackim Spitzerbergu! 5x ZŁOTO!!! Złoty medal i tytuł Mistrza Świata w Lataniu Precyzyjnym, złoty medal i tytuł Mistrza Świata w Lądowaniach, złoty medal drużynowy, 1 miejsce w "Navigation Trophy" oraz 1 miejsce w lądowaniach drużynowych. . Sezon sportowy zakończył srebrnym medalem i tytułem Rajdowego Vice Mistrza Polski w załodze z Jakubem Klęczarem. 2 miejscu w rankingu Rajdowego Pucharu Polski.

Punkty medalowe: 400

11. Jacek Ciszkowski

mikroloty

Członek motoparalotniowej kadry narodowej od 2013 roku. W roku 2017 zdobył: Mistrzostwa Europy drużynowo w klasie PF1 srebrny medal, Mistrzostwa Europy drużynowo w klasyfikacji narodów srebrny medal, Mistrzostwa Polski indywidualnie brązowy medal, Puchar Polski indywidualnie złoty medal, zawody Pucharu Polski - Bartoszyce złoty medal, Rudniki złoty medal, Piastów srebrny medal, Łomża złoty medal.

Punkty medalowe: 270

12. Wojciech Panas

mikroloty

Pan Wojciech PANAS, członek Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W 2017 roku reprezentował Polskę na Motoparalotniowych Mistrzostwach Europy, w m. Breclav w Czechach. Na tych mistrzostwach rywalizując z pilotami z całej Europy, Wojciech PANAS, wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Europy w klasie PL1. Indywidualnie Wojciech PANAS uplasował się na bardzo wysokiej piątej pozycji. Dodatkowo w klasyfikacji Narodowościowej wywalczył srebrny medal. Rok 2017 okazał się wyjątkowo owocny w zwycięstwa Wojciecha PANASA, oprócz sukcesów w Czechach, wywalczył tytuł Motoparalotniowego Mistrza Polski na Mistrzostwach rozgrywanych w lipcu na lotnisku w Rudnikach. Ponadto PANAS brał udział w rywalizacji podczas pięciu edycji zawodów Motoparalotniowego Pucharu Polski. I tu okazał się najlepszy w swojej klasie, stając na najwyższym stopniu podium z pucharem w ręku. PANAS już czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata.

Punkty medalowe: 245

13. Łukasz Czepiela

Cumulus Extreme

Jedyny Polak w cyklu Red Bull Air Race. Przelot pod warszawskimi mostami w ramach Święta Flagi.

Punkty medalowe: 0

14. Paweł Kozarzewski & Marcin Krakowiak

Cumulus Extreme

Paweł "Lojak" Kozarzewski oraz Marcin Krakowiak jako pierwsi piloci motoparalotniowi na świecie udowodnili, że latanie to nie tylko lotniska i ogromne przestrzenie. Zapisali się w historii sportów lotniczych jako pierwsi piloci latający w obiekcie zamkniętym - stadion PGE Narodowy w Warszawie, oczywiście z zamkniętym dachem. Piloci są również pomysłodawcami oraz producentami filmu z tego spektakularnego wydarzenia "Stadium of the wings".

Punkty medalowe: 0

15. Arkadiusz Iwański - GASPOL Team

balony

II miejsce Puchar Europy Środkowej - Sport Event FAI - Szeged Węgry III miejsce Balonowy Puchar Polski 2017 I miejsce XVII Międzynarodowe Włocławskie Zawody Balonowe (Puchar Polski) I miejsce IV Zimowe Nowotarskie Zawody Balonowe

Punkty medalowe: 180

16. Marcin Szamborski

Cumulus Extreme

Word Around - pierwszy w historii Polak, który obleciał śmigłowcem świat dookoła.

Punkty medalowe: 0

17. Artur Kielak oraz por. Jacek Stolarek

Cumulus Extreme

Xtreme Sky Force. Pierwszy zespół składający się z wojskowego samolotu bojowego oraz cywilnego samolotu akrobacyjnego na świecie.

Punkty medalowe: 0

18. Mirosław Wrześniewski

akrobacja

Złoty medalista w drużynie oraz zwycięzca pierwszego programu nieznanego Mistrzostw Świata w Akrobacji Szybowcowej. Złoty medal i tytuł Mistrza Polski w Akrobacji Szybowcowej, złoty medal w programie dowolnym znanym, srebrny medal w programie nieznanym, złoty medal w programie dowolnym nieznanym - łącznie 4 medale Mistrzostw Polski. Zawodnik stający drugi raz z rzędu na podium Mistrzostw Świata. Reprezentant Aeroklubu Poznańskiego, członek Narodowej Kadry Akrobacyjnej od 2013 roku, pilot i instruktor szybowcowy, pilot samolotowy, członek Grupy Akrobacyjnej "Żelazny".

Punkty medalowe: 275

19. Wojciech Koszelski

modelarstwo

Zawodnik Mieleckiego Towarzystwa Rakietowego, w kadrze narodowej od 2015 roku,przez ten czas w ciągu startów mistrzostw świata/europy zdobył 5 medali indywidualnych w tym mistrzostwo świata s7, oraz 6 medali drużynowych, wyniki w 2017 roku to: 1 miejsce indywidualnie mistrzostw Europy s7 juniorów, 1 miejsce indywidualnie mistrzostw Europy s1a juniorów, 1 miejsce mistrzostw Europy juniorów drużynowo s7 oraz 1 miejsce mistrzostw Europy juniorów drużynowo s1a. Wyniki mistrzostw Polski: 1miejsce mistrzostw Polski s7 juniorów, 1miejsce mistrzostw Polski s5b, 2 miejsce mistrzostw Polski f3k juniorów.

Punkty medalowe: 410

UDOSTEPNIJ STRONĘ: