Sebastian Kawa

Sebastian Kawa nr 1 w światowym rankingu pilotów szybowcowych. Wygrał już 22 zawody szybowcowe o randze mistrzostw świata, Europy, Światowych Igrzysk Lotniczych. Nikt w historii szybownictwa nie osiągnął takich wyników i raczej nie będzie to możliwe w przyszłości. W ubiegłym roku wygrał wszystkie zawody w jakich startował. Wywalczył w Australii na Dianie tytuł mistrza świata w klasie szybowców 15-metrowych, na Węgrzech wygrał mistrzostwa świata nowej kategorii szybowców 13.5 m na prototypie polskiego GP14 Velo, a na Morawach zdobył laur mistrza Europy. Ten rok otwarł zwycięstwem w bardzo trudnych finałach Grand Prix w Andach. Jest pierwszym pilotem, jaki w locie bezsilnikowym badał warunki lotów nad Himalajami. Jego pionierskie loty otwarły szybownikom drogę w dzikie góry Kaukazu, a dziewiczy lot przez Gorgany i Czarnohorę do Rumunii i z powrotem może utoruje szlak na Bałkany. W połączeniu z Tatrami, Fatrą i Beskidami byłby to raj dla lotów sportowych i turystycznych.

Zagłosuj wysyłając SMS o treści TC.PC.7 pod numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto.

Aby zagłosować w Plebiscycie Cumulusy 2017 , wyślij SMS o treści TC.PC.NR na numer 71068. Koszt wysłania SMS wynosi 1,23 PLN brutto. NR oznacza numer zawodnika, np. TC.PC.99 oznacza głos oddany na zawodnika nr 99.

Usługa SMS dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus GSM, Orange i Play. Usługi SMS dostarcza i obsługuje Eurokoncept, grupa Dotpay.
Organizator plebiscytu: Air Sports Promotion Ltd., cumulusy2017@cumulusy.pl