Łukasz Wójcik

Zwycięzcą 1. Plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2015!

Statuetka Złotego Cumulusa 2015 oraz nagroda główna trafiły w ręce Łukasza Wójcika , który zgromadził największą liczbę głosów - 7462.

avatar_wojcik.jpeg1. Łukasz Wójcik

szybownictwo

Złoty medal na Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie Otwartej. Pierwszy złoty medal w tej klasie od 1998 r. oraz pierwsze miejsce w Krajowych Zawodach Szybowcowych w Klasie 18-metrowej. 2 miejsce w polskim Rankingu Pilotów Szybowcowych i 8 w światowym rankingu FAI. Drużynowy Złoty medal na Szybowcowych Mistrzostwach Europy. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej. Mieszkaniec Miasta Kutno. Członek Aeroklubu Włocławskiego i Klinika Kolasiński Gliding Team.

 

Drugie miejsce zajęli Daniel Walkowiak i Olga Karwańska.

avatar_wk.jpg2. Daniel Walkowiak, Olga Karwańska

motoparalotnie

Członkowie Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - III miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); XVII Mistrzostwa Polski klasyczne - II miejsce indywidualnie (w załodze z Romanem Walkowiakiem).

 

Na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Bógdał.

avatar_bogdal.jpg 3. Wojciech Bógdał

motoparalotnie

Członek Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce w sztafecie (skład - Bógdał, Geło, Romicki, Dembczyński); II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); XVII Mistrzostwa Polski Klasyczne - I miejsce indywidualnie; III Slalomowe Mistrzostwa Polski - I miejsce indywidualnie.

 

Kolejne miejsca w plebiscycie zajęli:
Miejsce czwarte - Przemysław Jurkiewicz i Dominika Jurkiewicz,

avatar_jurkiewicz.jpg

4. Przemysław Jurkiewicz, Dominika Jurkiewicz

mikroloty, motolotnie

Członkowie Kadry Narodowej, Mistrzowie Europy 2015 rok , mikroloty klasyczne motolotnie WL-2, Mistrzowie Polski 2015 rok , mikroloty klasyczne motolotnie WL-2.

 
 

 

Miejsce piąte - Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski,

avatar_wiler_ciszewski.jpg 5. Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski

śmigłowce

Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski w 2015 roku zajęli wysokie - drugie miejsce w kategorii juniorów na ostatnich, 15. Śmigłowcowych Mistrzostwach Świata FAI, które odbyły się w sierpniu w Zielonej Górze. Najlepszy debiut tych mistrzostw!

 

Miejsce szóste - Marcin Skalik,

Airshow_Radom_2015_7955.jpg 6. Marcin Skalik

latanie precyzyjne i rajdowe

Złoty medal Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w duńskim Skive w rywalizacji drużynowej. Srebrny medal Mistrzostw Świata w Lataniu Precyzyjnym w duńskim Skive w rywalizacji indywidualnej. Drugie miejsce w Samolotowych Nawigacyjnych Mistrzostwach Polski w Krośnie. Rajdowy Mistrz Polski w kategorii Advanced'. Pierwsze miejsce na VIII Jurajskich Zawodach Samolotowych w klasyfikacji ogólnej.

 

Miejsce siódme - Adam Czeladzki,

avatar_Adam Czeladzki.jpg 7. Adam Czeladzki

szybownictwo

Członek Polskiej Kadry Szybowcowej / Aeroklub Warszawski. Aktualny Vicemistrz Polski w Klasie Otwartej oraz Vicemistrz Europy w Klasie Otwartej. Pod koniec roku 2015 w RPA pokonał na skrzydłach Duo Discusa 8 trójkątów 1000 km i jest zwycięzcą szybowcowego Dakaru OLC. Po raz drugi zwycięzca Barron Hilton Chalange w RPA. Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa zorganizowania w 2015 r. szkolenia szybowcowego dla osób niepełnosprawnych, organizację logistyczną i udostępnienie szybowca dostosowanego dla niepełnosprawnych. Wyciągając z domów ludzi którzy wciąż marzyli o lataniu / często osoby które kiedyś latały, a uległy wypadkom. ZA CO DZIĘKUJEMY !!

 

Miejsce ósme - Łukasz Błaszczyk,

avatar_blaszczyk.jpg

8. Łukasz Błaszczyk

szybownictwo

Mistrz Europy w klasie Standard - złoty medal został zdobyty w Rieti - miejsce to ze względu na trudny teren górski i nieprzewidywalne warunki meteorologiczne określane jest mianem "szybowcowego K2" - jest to pierwszy medal dla Polski w mistrzostwach organizowanych w Rieti. V-ce Mistrz Polski w klasie Standard - srebrny medal został zdobyty w Ostrowie Wielkopolskim. Drugi V-ce Mistrz Polski w klasie 15M - brązowy medal został zdobyty w Częstochowie. Pilot Szybowcowej Kadry Narodowej i Aeroklubu Ostrowskiego.

 

Miejsce dziewiąte - Tomasz Krotecki i Ewelina Krotecka,

avatar_Krotecy.jpg9. Tomasz Krotecki, Ewelina Krotecka

motoparalotnie

Członkowie Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - II miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); XVII Mistrzostwa Polski klasyczne - III miejsce indywidualnie.

 

Miejsce dziesiąte - Marcin Bernat.

avatar_bernat.jpg 10. Marcin Bernat

motoparalotnie

Członek Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - III miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - III miejsce w sztafecie (skład Bernat, Kozarzewski, Nowicki, Ciszkowski); II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); III Mistrzostwa Polski Slalomowe - I miejsce indywidualnie.

 
 

Złotego Cumulusa z Diamentem otrzymał Pan Adam Czeladzki.

P2050063.jpg

Foto K. Niewiadomski

Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w plebiscycie i za piękny, sportowy rok 2015. Dziękujemy też głosującym, wszystkim fanom i sympatykom, którzy wspierali i wspierają swoich lotniczych sportowców.

Galę Finałową poprowadzili Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka.
Dziękujemy patronowi honorowemu - Ministrowi Sportu i Turystyki Witoldowi Bańce, partnerom, patronom medialnym i wszystkim tym, dzięki którym możliwe było zorganizowanie ogólnopolskiego plebiscytu na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych.

Zawodnikom życzymy kolejnych udanych startów  w 2016 roku, zwieńczonych sukcesami i medalami.
I już dziś zapraszamy wszystkich Państwa na 2. Plebiscyt na 10 najlepszych polskich sportowców lotniczych Cumulusy 2016!

Patronat honorowy

MSiT_LOGO.jpg
logo_Teraz_Polska.jpg

Partonat medialny

Polsat_Sport_2016_Logo.png
logo_mini_samoloty.pl.jpg
20150331_NEWLOGO3.png
logo_LP_poziom.jpg
logo.png
dla_pilota.png
logo.png.jpeg
logoaviation1000.png
TVP_Sport.jpg

Partnerzy

logo.jpg
logo.png
Polish_Black_Tagline.png
transparent_logo.png