Nie wszyscy o tym wiedzą, ale wielu Polaków to uznawani na całym świecie, niekwestionowani Mistrzowie w różnych dyscyplinach sportów lotniczych. Organizując plebiscyt Cumulusy 2016 chcemy docenić Ich talent, pasję, ambicję, sportowe zacięcie, konsekwentny trening i najwyższej klasy umiejętności lotnicze. Pragniemy też podziękować Im za pełne zaangażowanie i nieustępliwą walkę podczas zawodów, za niesamowite emocje, jakie dzięki Nim przeżywamy, a także za godne reprezentowanie Polski i zdobyte trofea w sezonie 2016.

Przebieg plebiscytu

 • Zgłaszanie zawodników i załóg

  Kibice i fani sportów lotniczych zgłaszają do udziału w Plebiscycie Cumulusy 2016 swoich ulubionych zawodników i załogi. Za pomocą formularza zgłoszeniowego należy wysłać imię i nazwisko zawodnika oraz podać Jego osiągnięcia sportowe w 2016 roku. W przypadku zgłoszenia załogi, prosimy podać imiona i nazwiska wszystkich osób, które do niej należą. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 15. stycznia 2017.

 • Nominacje

  Spośród wszystkich zgłoszonych sportowców Kapituła Plebiscytu nominuje nie więcej niż 30 zawodników lub/i załóg, przyznając punkty za osiągnięcia sportowe w 2016 roku. Za każdy zdobyty medal np. na Mistrzostwach Świata przysługuje określona liczba punktów. Jeden punkt to jeden głos. Lista Nominowanych zostanie ogłoszona 16. stycznia 2017.

 • Głosowanie i wybór 10 Finalistów

  Od 17. stycznia 2017 rusza głosowanie smsowe. Na każdego z Nominowanych można oddać głos wysyłając sms. Punkty za nominacje oraz zdobyte w tym etapie głosy są sumowane. Tylko 10 Nominowanych z największą liczbą zgromadzonych głosów przechodzi do Finału. Ten etap głosowania trwa do 31. stycznia 2017, a lista Finalistów zostanie ogłoszona 01. lutego 2017.

 • Głosowanie finałowe

  Od 02. lutego 2017 do 16. lutego 2017 można głosować tylko na 10 Finalistów. Sposób głosowania pozostaje bez zmian, czyli można oddać głos wysyłając sms. Punkty za nominacje, głosy uzyskane w poprzednim etapie i głosy zdobyte podczas głosowania finałowego są sumowane. Zwycięża zawodnik lub załoga z największą liczbą zdobytych głosów.

 • Ogłoszenie wyników i Gala Finałowa

  Ogłoszenie wyników Plebiscytu Cumulusy 2016 nastąpi dnia 18. lutego 2017 podczas uroczystej Gali Finałowej, która odbędzie się w Airport Hotel Okęcie.

Patronat honorowy

MSiT_LOGO.jpg
logo_Teraz_Polska.jpg

Patronat medialny

Polsat_Sport_2016_Logo.png
logo_mini_samoloty.pl.jpg
20150331_NEWLOGO3.png
logo_LP_poziom.jpg
logo.png
dla_pilota.png
logo.png.jpeg
logoaviation1000.png

Partnerzy

logo.jpg
logo.png
Polish_Black_Tagline.png
transparent_logo.png