CUMULUSY 2019 - V Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Zwycięzcy

 

Andrzej Sołtyk

Złoty Cumulus 2019

Andrzej Sołtyk - Mistrz Świata w indoor skydivingu i zdobywca tytułu “najszybszego człowieka na świecie latającego w tunelu”.

Miejsce 2: Adam Pupek i Piotr Kozikowski

Miejsce 2: Adam Pupek i Piotr Kozikowski

Zawodnicy motoparalotniowej kadry narodowej. Latają w klasie PL2. W 2018 r zdobyli drużynowe Mistrzostwo Świata w Tajlandii. Indywidualnie 3 załoga na Świecie.

Miejsce 3: Adam Koszałka

Miejsce 3: Adam Koszałka

Adam Koszałka - mistrz Europy w modelarstwie kat. rakietoszybowców S8D

Marek Choim

Cumulus Air Show - Pilotaż Indywidualny 2019

Przedsiębiorca z zawodu, pilot z serca i duszy. Jego pokazy, jedyne w swoim rodzaju, są ucztą dla oka.

Flying Dragons Team

Cumulus Air Show - Pilotaż Grupowy 2019

Lotnicza grupa pokazowa. Latają na paralotniach z napędem, czyli małych statkach powietrznych z miękkim płatem nośnym (skrzydłem) i napędem plecakowym. Grupa pokazowa to 10 doświadczonych pilotów potrafiących bezpiecznie latać w różnych układach choreograficznych.

Konrad “Kifcio” Kifert

Fotograf lotniczy.

Arkadiusz “Maya” Majewski

Cumulus Extreme 2019

Arkadiusz MAYA Majewski – instruktor spadochronowy, tandem pilot oraz nowy kierownik strefy spadochronowej Aeroklubu Warszawskiego. Maya otrzymał w niej nominację za ustanowienie rekordu Guinnessa w najwyższym na świecie skoku spadochronowym w tandemie z wysokości 11 405 m n.p.m.

Galeria Video

CUMULUSY 2018 - IV Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Zwycięzcy

 

Andrzej Sołtyk

Złoty Cumulus 2018

Andrzeja Sołtyka – najszybszy 17-latek na świecie w tunelu aerodynamicznym.

Miejsce 2: Bartosz Kończalski i Sebastian Komosa

Miejsce 2: Bartosz Kończalski i Sebastian Komosa

Reprezentanci Śmigłowcowej Kadry Narodowej

Miejsce 3: Adam Pupek i Piotr Kozikowski

Miejsce 3: Adam Pupek i Piotr Kozikowski

Łomżyński duet paralotniarzy.

Wojtek Bógdał

Cumulus Extreme 2018

Cumulus Extreme w tym roku powędrował do Wojtka Bógdała, który razem z kierowcą Kubą Przygońskim zrealizowali projekt „100 na 100”.

Konrad Kifert

Cumulus Spotter 2018

Fotograf lotniczy

Jan Makula

Cumulus Pokazowy Pilot Solo Polska 2018

Reprezentant Polski w Akrobacji Szybowcowej.

Juris Kirys

Cumulus Pokazowy Pilot Solo International 2018

Litewski pilot akrobacyjny.

Flying Dragons

Cumulus Pokazowy Zespół Polska 2018

Zespół motoparalotniarzy wykonujący efektowne pokazy z użyciem dymów i rac.

Royal Jordanian Falcons

Cumulus Pokazowy Zespół Internatiomal 2018

Najlepszym zagranicznym zespołem pokazowym został team z Jordanii Royal Jordanian Falcons, który w ubiegłym roku można było podziwiać zarówno w Radomiu jak i podczas Gdynia Aerobaltic.

Nagrody specjalne

Sportowcy Lotniczy Aeroklubu Polskiego

Złoty Cumulus 2018 z diamentem za wybitne sukcesy sportowe

Złoty Cumulus z Diamentem, który decyzją Kapituły w składzie: Aleksandra Kutz, Agnieszka Rylik, Jerzy Makula, Sebastian Golus, Hubert Topoliński, Krzysztof Sondej -  przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w sporcie lotniczym, w tym roku został przyznany Sportowcom Lotniczym Aeroklubu Polskiego, którzy reprezentowali nasz kraj na przestrzeni stu lat istnienia sportu lotniczego w Polsce. Maciej Stroiński tłumaczy tę decyzję:

- W roku stulecia Aeroklubu Polskiego było oczywiste, że ta statuetka musi trafić do sportowca, który sławił nasz kraj na lotniczych arenach świata. Ale nie sposób wybrać jedną taką osobę, tych wybitnych lotników w ciągu ostatnich lat było zbyt wielu. Dlatego zapadła decyzja, by uhonorować ich wszystkich.

Statuetkę odebrał wyraźnie wzruszony prezes Aeroklubu Polskiego - Jerzy Makula.

Jerzy Kolasiński

Cumulus dla Promotora

Jerzy Kolasiński, sponsor i właściciel zespołu szybowcowego Gliding Team Klinika Kolasiński.

Galeria Foto

Galeria Video

CUMULUSY 2017 - III Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Zwycięzcy

 

Pupek Adam & Piotr Kozikowski

Złoty Cumulus 2017

Pupek Adam & Piotr Kozikowski. Jesteśmy członkami Motoparalotniowej Kadry Narodowej, sportowcami i pasjonatami życia. Latamy razem na wózku dwumiejscowym w klasie PL2. Adam - znakomity pilot , Piotrek - błyskotliwy nawigator. Zdobyliśmy w swojej karierze : Złoto Mistrzostw Europy, Puchar Polski , Vice mistrzostwo Polski. Wygraliśmy też kilka edycji motoparalotniowego pucharu polski. Latanie to nasza pasja. styl życia, miłość. Kochamy ducha rywalizacji a startując ramię w ramię z najlepszymi pilotami na świecie poziom emocji i adrenaliny sięga zenitu.

Miejsce 2 - Wojciech Panas

Miejsce 2 - Wojciech Panas

Pan Wojciech PANAS, członek Polskiej Motoparalotniowej Kadry Narodowej. W 2017 roku reprezentował Polskę na Motoparalotniowych Mistrzostwach Europy, w m. Breclav w Czechach. Na tych mistrzostwach rywalizując z pilotami z całej Europy, Wojciech PANAS, wywalczył złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Europy w klasie PL1. Indywidualnie Wojciech PANAS uplasował się na bardzo wysokiej piątej pozycji. Dodatkowo w klasyfikacji Narodowościowej wywalczył srebrny medal. Rok 2017 okazał się wyjątkowo owocny w zwycięstwa Wojciecha PANASA, oprócz sukcesów w Czechach, wywalczył tytuł Motoparalotniowego Mistrza Polski na Mistrzostwach rozgrywanych w lipcu na lotnisku w Rudnikach. Ponadto PANAS brał udział w rywalizacji podczas pięciu edycji zawodów Motoparalotniowego Pucharu Polski. I tu okazał się najlepszy w swojej klasie, stając na najwyższym stopniu podium z pucharem w ręku. PANAS już czterokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Świata.

Miejsce 3 - Leszek Małmyga

Miejsce 3 - Leszek Małmyga

Wszechstronny zawodnik Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, członek Kadry Narodowej Polski od 2000 roku. W swoim dorobku sportowym posiada 64 medale zdobyte w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy, 65 medali Mistrzostw Polski i 11 medali w klasyfikacji końcowej Pucharu Świata. W sezonie sportowym 2017 zdobył: Mistrzostwa Europy: • tytuł indywidualnego Mistrza Europy w konkurencji S1B, • tytuł zespołowego Mistrza Europy w konkurencji S1B, • tytuł zespołowego Mistrza Europy w konkurencji S6A, • tytuł II V-ce Mistrza Europy zespołowo w konkurencji S8E/P. Mistrzostwa Polski: • Złoty medal w konkurencji S6A, • Złoty medal w konkurencji S9A, • Złoty medal w konkurencji S8E/P, • Srebrny medal w konkurencji S1B, • Brązowy medal w konkurencji F3K. Puchar Polski (klasyfikacja końcowa): • S6A - 1 miejsce, • S8E/P - 1 miejsce, • S4A - 3 miejsce, • F3K - 3 miejsce. Zawody zaliczane do Pucharu Świata (pojedyncze zawody): • S6A - 1 miejsce (Kraków Cup 2017), • S8E/P – 2 miejsce (Kraków Cup 2017).

Paweł Kozarzewski & Marcin Krakowiak

Cumulus Extreme 2017

Paweł "Lojak" Kozarzewski oraz Marcin Krakowiak jako pierwsi piloci motoparalotniowi na świecie udowodnili, że latanie to nie tylko lotniska i ogromne przestrzenie. Zapisali się w historii sportów lotniczych jako pierwsi piloci latający w obiekcie zamkniętym - stadion PGE Narodowy w Warszawie, oczywiście z zamkniętym dachem.   Piloci są również pomysłodawcami   oraz producentami filmu z tego spektakularnego wydarzenia "Stadium of the wings".

Nagrody specjalne

Sebastian Kawa

Złoty Cumulus 2017 z diamentem za wybitne sukcesy sportowe

Sebastian Kawa nr 1 w światowym rankingu pilotów szybowcowych. Wygrał już 22 zawody szybowcowe o randze mistrzostw świata, Europy, Światowych Igrzysk Lotniczych. Nikt w historii szybownictwa nie osiągnął takich wyników i raczej nie będzie to możliwe w przyszłości. W ubiegłym roku wygrał wszystkie zawody w jakich startował. Wywalczył w Australii na Dianie tytuł mistrza świata w klasie szybowców 15-metrowych, na Węgrzech wygrał mistrzostwa świata nowej kategorii szybowców 13.5 m na prototypie polskiego GP14 Velo, a na Morawach zdobył laur mistrza Europy. Ten rok otwarł zwycięstwem w bardzo trudnych finałach Grand Prix w Andach. Jest pierwszym pilotem, jaki w locie bezsilnikowym badał warunki lotów nad Himalajami. Jego pionierskie loty otwarły szybownikom drogę w dzikie góry Kaukazu, a dziewiczy lot przez Gorgany i Czarnohorę do Rumunii i z powrotem może utoruje szlak na Bałkany. W połączeniu z Tatrami, Fatrą i Beskidami byłby to raj dla lotów sportowych i turystycznych.

Galeria Video

Galeria Foto

Gala Cumulusy 2017

http://aviation24.pl/

CUMULUSY 2016 - II Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Laureaci Cumulusy 2016

 

Paweł Kozarzewski

Złoty Cumulus 2016

Członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej od 2013 roku II European Paramotor Slalom Championship - Bornos Hiszpania Drużyna – złoto IX World Paramotor Championship – Popham Anglia Drużyna narodowa – brąz XVIII Mistrzostwa Polski Klasyczne – Serock Indywidualnie – złoto I Mistrzostwa Polski w Konkurencjach Technicznych – Wrocław Indywidualnie – srebro I Puchar Polski 2016 Indywidualnie – złoto.

Pozostali Laureaci

Miejsce 2 - Leszek Małmyga

Miejsce 2 - Leszek Małmyga

Zawodnik Aeroklubu Ziemi Lubuskiej, członek KN od 2000 r. W latach 2000 – 2016 wywalczył 60 medali w Mistrzostwach Świata oraz Mistrzostwach Europy (31 medali MŚ, 29 ME), 60 medali MP w tym 33 złote i 11 medali w klasyfikacji końcowej PŚ. Indywidualny V-ce Mistrz Świata w S4A oraz zespołowy Mistrz Świata w S4A (2016 FAI WCh). W 2016 r. złoty medalista MP w: S4A, S6A oraz S8E/P. Srebrny medalista MP w S9A. Brązowy medalista MP w S1B. Zdobywca 1 m w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w konkurencji S4A i S9A 2 m w S6A oraz 3 w F3K i S8E/P. 1 m w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata w konkurencji S9A (Kraków Cup 2016) oraz S4A (Nowy Targ Cup 2016). W zawodach zaliczanych do PP w 2016 r. zdobył: Zielona Góra F3K 2 m; Włocławek S4A 1 m, S9A 1 m, S6A 3 m, S8E/P 3 m; Kraków S9A 1 m, S4A 2 m, S8E/P 2 m; Krosno F3K 3 m; Nowy Targ S4A 1 m, S6A 1 m. Jest aktualnym indywidualnym i zespołowym ME w S4A, V-ce Mistrz Europy zespołowo w S8E/P, II V-ce Mistrz Europy zespołowo w S1B oraz S6A.

Miejsce 3 - Krzysztof Romicki

Miejsce 3 - Krzysztof Romicki

6-krotny Mistrz Polski. 15-krotny medalista Mistrzostw Świata i Europy. Reprezentant Polski od 2004 roku, członek Motoparalotniowej Kadry Narodowej. Instruktor paralotniowy. Krzysztof promuje bezpieczne latanie poprzez zwiększanie umiejętności pilotów.

Nagroda specjalna

Jerzy Makula

Złoty Cumulus 2016 z diamentem za wybitne sukcesy sportowe

Brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasyfikacji indywidualnej. Brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Akrobacji Szybowcowej w klasyfikacji programów nieznanych.

Galeria Video

Galeria Foto

CUMULUSY 2015 - I Plebiscyt na 10 najlepszych sportowców lotniczych

Laureaci Cumulusy 2015

 

Łukasz Wójcik

Złoty Cumulus 2015

Złoty medal na Szybowcowych Mistrzostwach Europy w klasie Otwartej. Pierwszy złoty medal w tej klasie od 1998 r. oraz pierwsze miejsce w Krajowych Zawodach Szybowcowych w Klasie 18-metrowej. 2 miejsce w polskim Rankingu Pilotów Szybowcowych i 8 w światowym rankingu FAI. Drużynowy Złoty medal na Szybowcowych Mistrzostwach Europy. Członek Szybowcowej Kadry Narodowej. Mieszkaniec Miasta Kutno. Członek Aeroklubu Włocławskiego i Klinika Kolasiński Gliding Team.

Pozostali Laureaci

Miejsce 2 - Daniel Walkowiak, Olga Karwańska

Miejsce 2 - Daniel Walkowiak, Olga Karwańska

Członkowie Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - III miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); XVII Mistrzostwa Polski klasyczne - II miejsce indywidualnie (w załodze z Romanem Walkowiakiem).

Miejsce 3 - Wojciech Bógdał

Miejsce 3 - Wojciech Bógdał

Członek Kadry Motoparalotniowej. Wyniki 2015: II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce indywidualnie; II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce w sztafecie (skład - Bógdał, Geło, Romicki, Dembczyński); II World Paramotor Slalom Championships - I miejsce drużynowo (klasyfikacja narodowa); XVII Mistrzostwa Polski Klasyczne - I miejsce indywidualnie; III Slalomowe Mistrzostwa Polski - I miejsce indywidualnie.

Nagroda specjalna

Adam Czeladzki

Złoty Cumulus 2015 z diamentem za wybitne sukcesy sportowe

Członek Polskiej Kadry Szybowcowej / Aeroklub Warszawski. Aktualny Vicemistrz Polski w Klasie Otwartej oraz Vicemistrz Europy w Klasie Otwartej. Pod koniec roku 2015 w RPA pokonał na skrzydłach Duo Discusa 8 trójkątów 1000 km i jest zwycięzcą szybowcowego Dakaru OLC. Po raz drugi zwycięzca Barron Hilton Chalange w RPA. Na szczególną uwagę zasługuje inicjatywa zorganizowania w 2015 r. szkolenia szybowcowego dla osób niepełnosprawnych, organizację logistyczną i udostępnienie szybowca dostosowanego dla niepełnosprawnych. Wyciągając z domów ludzi którzy wciąż marzyli o lataniu / często osoby które kiedyś latały, a uległy wypadkom. ZA CO DZIĘKUJEMY !!

Galeria Video

Galeria Foto

Organizatorzy
Partnerzy merytoryczni
Patroni Honorowi
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny