Kapituła

Jerzy Makula
Jerzy Makula
Prezes Aeroklubu Polskiego, pilot szybowcowy specjalizujący się w akrobacji. Osiągnięcia i tytuły zdobyte w trakcie wieloletniej kariery sportowej: 7-krotny indywidualny mistrz świata, 4-krotny srebrny medalista mistrzostw świata, 8-krotny mistrz świata w drużynie, 3-krotny indywidualny mistrz Europy, a także 14-krotny mistrz Polski. Zawodowo latał na wielu typach samolotów w Polskich Linii Lotniczych LOT przechodząc na emeryturę jako kapitan Boeinga 787 Dreamliner. Za swoje osiągnięcia oraz działalność na rzecz popularyzacji sportów lotniczych został uhonorowany Medalem Stulecia FAI oraz Złotym Medalem Aeroklubu Polskiego.
Serafina Ogończyk-Mąkowska
Serafina Ogończyk-Mąkowska
Prezydent Międzynarodowej Federacji Lotniczej - Komisji Śmigłowcowej FAI (CIG). Prezes Sowarzyszenia Helisport. Pilot samolotowy z licncją ATPL (A frozen) i pilot śmigłowcowy z licencją PPL (H). Członkini Śmigłowcowej Kadry Narodowej. Organizatorka międzynarodowych śmigłowcowych mistrzostw w rundzie do Pucharu Świata. Międzynarodowy śmigłowcowy sędzia sportowy. Członkini SEA - Stowarzyszenia Euro-Atlantyckiego. Członkini Stowarzyszenia Polskie Media. Laureatka Medalu Europejskiego. Laureatka konkursu Ambasador Polskiej Gospodarki. Właścicielka firmy - laureatka tytułu Firma Dobrze Widziana. Redaktor naczelna biznesowego magazynu. Laureatka tytułu Kobieta Przedsiębiorcza 2013, Sukces Roku w Biznesie 2014, Kobieta Przedsiębiorcza 2014 SFBCC, Sukces Roku 2022. Prawnik, filolog rosyjski i angielski.
Lidia Kosk
Lidia Kosk
Hobby – spadochroniarstwo i narciarstwo z ogromną przewagą na to pierwsze. Wykonała 2660 skoków, a co za tym idzie wielokrotnie uczestniczyła w sportowych zawodach, od Mistrzostw Polski i Europy począwszy, a na mistrzostwach świata kończąc. Zdobywczyni wielu medali, odznaczeń i wyróżnień, szczególnie ceni sobie „Błękitne Skrzydła” przyznane przez Krajową Radę Lotnictwa i miesięcznik „Skrzydlata Polska” oraz Dyplom Tissandiera nadany przez FAI. Wieloletni pracownik Aeroklubu Polskiego, w którym pełniła funkcję specjalisty ds. szkolenia spadochronowego, a następnie Dyrektora Sportowego. Obecnie jest sędzią międzynarodowym oraz delegatem naszego kraju w Międzynarodowej Komisji Spadochronowej (ISC – FAI). Prywatnie kobieta o wielkim i walecznym sercu, szczęśliwa żona i dumna mama skoczków spadochronowych, w tym Agnieszki Kosk (Wiesner), aktualnie Anity Wodkowskiej, wielokrotnej medalistki mistrzostw Europy i świata.
Krzysztof Krawcewicz
Krzysztof Krawcewicz
Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Jako inżynier lotniczy pracował m.in. w zespole konstruktorów szybowców akrobacyjnych Swift i Fox. Wychowanek Aeroklubu Warszawskiego, pilot oraz instruktor samolotowy i szybowcowy. Założyciel i redaktor naczelny miesięcznika Przegląd Lotniczy, który w 2002 roku otrzymał wyróżnienie Diplome d’Honneur od Międzynarodowej Federacji Lotniczej (FAI) za osiągnięcia w popularyzacji sportów lotniczych.
Aleksandra Kutz
Aleksandra Kutz
Artystka i dziennikarka. Zaangażowana w sprawy charytatywne na rzecz podnoszenia jakości życia i zwiększania świadomości społecznej. Widzom znana m.in. z takich programów tv jak „Ola w trasie" czy „Najgorszy polski kierowca", „Przyjazne motocyklistom" i licznych audycji oraz prelekcji. Dziennikarka radiowa i prasowa. W swym flagowym programie stacji: ttv, motowizja, tvn turbo i tvn oceniała jakość usług podróżniczych w całej Polsce przyznając znaki jakości. Obecnie jej program można obejrzeć na Travel Channel. Prowadząca spotkania i zajęcia pomagające odkryć życiową moc i potencjał. Zajmująca się również motywacją do realizacji celów życiowych oraz edukacją. Niezwykle odważna i ciesząca się zaufaniem telewidzów. Dziennikarka, której wiedza i talent jest widoczny we wszystkich aktywnościach. Niezwykłą działalność lotniczą Oli można obserwować w produkcjach Air Sports Promotion. Jest członkinią Kapituły plebiscytu lotniczego Cumulusy, a także rzecznikiem prasowym Europejskiego Sympozjum Spadochronowego. Ceniona postać w świecie motoryzacji i sztuki, aktywnie jeździ na motocyklu (licencja enduro), oraz jest samochodowym kierowcą rajdowym. Obecnie związana z Aeroklubem Warszawskim, szkoli się na pilota samolotowego. Redaktor kwartalnika literackiego "Literacje". Do kin trafia właśnie jej film dokumentalny pt. "Jeszcze zdążę..." . Wysokie loty to jej specjalność, a życiowe motto to "Żyj odważnie!"
Miłka Raulin
Miłka Raulin
Mówczyni motywacyjna, realizatorka marzeń, autorka książek „Siła Marzeń". Miłka Raulin dziewczyna z sąsiedztwa, która kocha świat, podróże i wyzwania. Mama 17-letniego Jeremiego wierząca, że ze swoich pasji nie trzeba rezygnować, gdy zostaje się rodzicem. Z wykształcenia i zawodu mgr inż. trakcji elektrycznej. W 2018 roku zdobyła Everest i ukończyła swój projekt Siła Marzeń - Korona Ziemi (7 lat – 7 kontynentów), który realizowała pracując na pełnym kolejarskim etacie. W maju 2022 roku przetrawersowała Grenlandię jako 3 Polka i najmłodsza Polka. Przed nią przez blisko 30 lat dokonało tego jedynie 10 Polaków. Na swoim koncie ma również Koronę Gór Polski, którą zdobyła zimą w niespełna tydzień jako pierwsza Polka. Laureatka licznych wyróżnień i nagród m.in.: Red Bull, Forbes – Leaders of Future, Nagrody Magellana, Herbapol, Cosmopolitan, Adrenallinium. Za swój autorski cykl „Ulepieni z pasji" nominowana do Telekamer 2022 w kategorii produkcja roku.
Arkadiusz „Maya” Majewski
Arkadiusz „Maya” Majewski
Jeden z najbardziej doświadczonych skoczków spadochronowych w Polsce. Były żołnierz JW GROM, instruktor spadochronowy, Kierownik Szkolenia Spadochronowego Aeroklubu Warszawskiego. Rekordzista Europy w skokach wysokościowych, uczestnik projektu Polska Stratosfera. Rekordzista Guinnessa w najwyższym na świecie skoku spadochronowym w tandemie z wysokości 11 405 m n.p.m. w ramach projektu Punya, którego celem było zwrócenie uwagi na problemy ludzi dotkniętych chorobami nowotworowymi. Za ten wyjątkowy i spektakularny wyczyn lotniczy wymagający odwagi i niezwykłych umiejętności otrzymał statuetkę CUMULUS EXTREME. Zawsze skupiony, opanowany, życzliwy i doskonale poukładany.
Leszek Mańkowski
Leszek Mańkowski
Prezes Rady Seniorów Lotnictwa Aeroklubu Polskiego i Krakowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa. Mistrz i wicemistrz spadochronowy Polski juniorów, wicemistrz Polski w kategorii paralotni z napędem PPG, uczestnik Igrzysk Lotniczych, reprezentant Polski na mistrzostwach świata i Europy. Trener i pedagog. Przez dwie dekady szkolił paralotniarzy we włoskich Alpach. Instruktor paralotniowy, współwłaściciel firmy Aerokrak Paragliding, która jest jedną z najstarszych szkół paralotniowych w Polsce. Przez kilkadziesiąt lat działalności ma na swoim koncie kilka tysięcy wyszkolonych paralotniarzy i spadochroniarzy. Człowiek podniebnych talentów, pilotuje lotnie, paralotnie, motolotnie, szybowce, samoloty turystyczne, balony i wiatrakowce. Nadal skacze sportowo ze spadochronem. Zapalony modelarz lotniczy.
Jarosław Paszyn
Jarosław Paszyn
Prezes Polskiego Klubu Lotniczego, Prezes Zarządu portalu samoloty.pl
Witold Sokół
Witold Sokół
Kapitan rezerwy, były pilot wojskowy samolotu MiG-29 na którym latał w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim. Na MiG-29 wykonywał również loty pokazowe. Spędził za sterami samolotów 1500 godzin, z czego 1200 latając na maszynach naddźwiękowych. Od 2009 roku komentuje największe imprezy lotnicze w Polsce, w tym samym roku rozpoczął pracę jako wykładowca w Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie, gdzie uczy młodych adeptów lotnictwa taktyki i zasad lotu oraz postawy polskiego pilota.
Marian Wieczorek
Marian Wieczorek
Instruktor pilot szybowcowy i samolotowy. Mgr filologii polskiej. Honorowy członek Aeroklubu Krakowskiego. Pilot sportowy. W latach 80-tych członek samolotowej kadry narodowej; reprezentant Polski w lataniu rajdowym i precyzyjnym; medalista mistrzostw świata i Europy. Sędzia międzynarodowy; delegat Aeroklubu Polskiego do FAI GAC, członek podkomisji rajdowej GAC. Wielokrotnie kierownik reprezentacji Polski na mistrzostwach świata i Europy oraz przewodniczący jury w mistrzostwach Polski i w Locie Południowo-Zachodniej Polski. Pracował jako instruktor pilot w Aeroklubie Krakowskim. Od 1980 r. pilot liniowy w PLL LOT. (An-24, Ił-62, B767, B787). Instruktor i egzaminator typu B767 i B787. W latach 1993-1998 w linii południowokoreańskiej ASIANA jako instruktor pilot B767. W 2019 r. wykonał ostatni lot jako pilot liniowy. Nalot ogólny 24 000 godzin. Obecnie instruktor na symulatorze B787.
Robert Zawada
Robert Zawada
Były pilot wojskowy, instruktor, pilot testowy, pilot pokazowy, ekspert PKBWL, lotniczy konsultant sejmowy, autor książek, dyrektor i organizator pokazów lotniczych, komentator medialny wydarzeń lotniczych.
Inga Piasecka
Inga Piasecka
Inga Piasecka pasjonatka lotnictwa, fotografii lotniczej oraz propagatorka lotnictwa ultralekkiego. Od wielu lat związana z lotniskiem Aeroklubu Warszawskiego w Chrcynnie (EPNC) i szkołą latania „Możesz Latać". Każdą wolną chwilę spędza w samolocie, dotykając chmur i zapisując światłem te ulotne emocje. Z aparatem fotograficznym w dłoni, spędziła w powietrzu ponad 200 godzin, a w ramach zamiłowania do nawigacji wg VFR odwiedza w kraju, dostępne dla General Aviation lotniska. Stała uczestniczka i dokumentalistka pokazów i wydarzeń lotniczych w Polsce i Europie. Pasję i pracę zawodową łączy z działalnością na rzecz środowiska kobiet biznesu w ramach Fundacji Class Ladies, w której jest Wiceprezeską.
Krzysztof Sondej
Krzysztof Sondej
Pomysłodawca i organizator Cumulusów – ogólnopolskiego plebiscytu lotniczego. Fundator Fundacji Polska Akademia Sportów Lotniczych „Aviatornia” oraz założyciel Air Sports Promotion. Zawodowy pilot samolotowy, manager sportowy i artystyczny. Były Przewodniczący komisji samolotowej Aeroklubu Polskiego i team manager Samolotowej Reprezentacji Polski.

Jury Konkursu Fotograficznego

Sławek „hesja” Krajniewski
Sławek „hesja” Krajniewski
Przewodniczący Jury
Absolwent Wojskowej Akademii Technicznej na kierunku lotniczym i specjalista w Instytucie Technicznym Wojsk Lotniczych. Pomysłodawca i prezes Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION. Autor projektu fotograficznego „Air-to-Air Meeting”. Wykładowca fotografii lotniczej na Akademii Nikona. Fotograf od lat współpracujący z wieloma instytucjami cywilnymi i wojskowymi, współorganizujący i prowadzący lotnicze sesje fotograficzne z ziemi i z powietrza w Polsce i za granicą. Główną cechą jego fotografowania jest tworzenie obrazów, a nie jedynie dążenie do sfotografowania danego obiektu czy do „zatrzymywania czasu”.
Maciej „szamal” Szamałek
Maciej „szamal” Szamałek
Zawodowo związany z szeroko pojętym budownictwem, prywatnie, od wielu lat jest członkiem Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION. Od kilkunastu lat podróżuje po Europie i Świecie goszcząc na największych pokazach lotniczych czego efektem są setki wykonanych zdjęć lotniczych. Jako członek SPFL wielokrotnie brał udział w sesjach organizowanych na terenie baz Polskich Sił Powietrznych. Od 2016 roku uczestniczył w kilkudziesięciu sesjach air-to-air gdzie miał okazje fotografować zarówno samoloty bojowe jak również akrobacyjne i transportowe. Od wielu lat jest obecny w mediach społecznościowych, gdzie prezentuje swoje fotografie budując własną markę. W swoich fotografiach największą uwagę przykłada do zachowania harmonii kadru, jego jakości i dynamiki ruchu.
Mariusz „MarS” Suwalski
Mariusz „MarS” Suwalski
Pasjonat fotografii i lotnictwa. Od lat wpatrzony w niebo, usiłując zatrzymać w fotograficznym kadrze ulotne chwile, emocje i piękno. Poszukując najlepszych ujęć, odwiedził kilkanaście krajów, fotografując wszystko co lata, zarówno z ziemi jak i z powietrza. Współzałożyciel Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION, pełniący w nim funkcję wiceprezesa oraz przewodniczącego Rady Artystycznej. Od wielu lat współpracuje z Siłami Powietrznymi RP zwłaszcza z 21. Bazą Lotnictwa Taktycznego w Świdwinie.
Michał Marzec
Michał Marzec
Fotografia towarzyszy mi w w życiu od ponad 20 lat - obejmując swoim spektrum reportaże, kampanie reklamowe, plany filmowe, sesje indywidualne i... właśnie awiację. W poszukiwaniu kadrów lotniczych podróżuję do wielu państw – takich jak Wielka Brytania, Walia, Szwajcaria, Rosja, Austria, Słowacja, Grecja i innych. Odwiedzam eventy typu airshow, poligony, lotniska, wojskowe bazy lotnicze. Od kilku lat jestem członkiem organizacji pozarządowej Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych SPFL „Air Action”, w którym sprawuję funkcję kuratorską w Radzie Artystycznej. Moje ujęcia zdobiły strony internetowe pokazów lotniczych, a zdjęcie pod tytułem„ nieskończoność” było głównym zdjęciem promującym airshowAntidotum w 2021 roku"
Maciej
Maciej "Viking" Piotrowski
Z zawodu programista, specjalizujący się głównie w tworzeniu gier, choć nie tylko. Od urodzenia mieszka we Wrocławiu. Prywatnie pasjonat fotografii, ze szczególnym zamiłowaniem do fotografii lotniczej, która zajmuje u niego pierwsze miejsce. Od lat członek Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION, a także członek Rady Artystycznej. W swojej karierze fotograficznej miał okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach lotniczych, a także wielokrotnie fotografować w bazach Polskich Sił Zbrojnych. Obecnie koncentruje się przede wszystkim na fotografii air-to-air. Wziął udział w ponad 30 sesjach zdjęciowych z powietrza, uwieczniając zarówno maszyny cywilne, jak i wojskowe. Jako fotograf najwyżej ceni pomysłowość kadru, jakość wykonanych zdjęć oraz historię i wspomnienia, które kryją się za każdą fotografią. https://www.facebook.com/mpaviationphoto/
Paweł Glink
Paweł Glink
Fotograf i pasjonat lotnictwa z 15-letnim doświadczeniem. Prezes Gdańskiego Stowarzyszenia Fotografów Lotniczych EPGD Spotters oraz członek Stowarzyszenia Polskich Fotografów Lotniczych AIR-ACTION. Wielokrotnie wyróżniany za swoje prace w międzynarodowych galeriach lotniczych, autor zdjęć wykorzystywanych w publikacjach specjalistycznych. Od wielu lat blisko współpracuje z firmami z branży lotniczej, aeroklubami i organizatorami pokazów lotniczych. Na co dzień fotografuje samoloty w Porcie Lotniczym w Gdańsku, bierze udział w pokazach lotniczych w całej Europie oraz w wielu profesjonalnych sesjach air-to-air. Fotografuje maszyny lotnicze zarówno cywilne, jak i wojskowe.
Piotr Gubernat
Piotr Gubernat
Żołnierz zawodowy, członek zespołu reporterskiego „Combat Camera Poland” odpowiedzialnego za dokumentację fotograficzno - filmową działań żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju. Pasję do fotografii i filmowania udało mu się połączyć z pracą zawodową. Od kilku lat mocno związany z lotnictwem wojskowym. Efektem jego działalności są liczne reportaże z udziału Polskich Sił Powietrznych w Polskich Kontyngentach Wojskowych oraz ćwiczeniach krajowych. Wielokrotny laureat „Military Art.” – konkursu Filmu i Fotografii Wojska Polskiego. Materiały jego autorstwa ukazujące trudy działań polskich oraz sojuszniczych wojsk bardzo często możemy oglądać w magazynach branżowych oraz informacyjnych w kraju jak i za granicą.

Jury Konkursu Filmowego

Dariusz Kordek
Dariusz Kordek

Dariusz Sławomir Kordek (ur. 26 stycznia 1965 w Warszawie) – polski aktor teatralny, musicalowy, i filmowy, prezenter telewizyjny, konferansjer, piosenkarz. Powszechną popularność zdobył w latach 90. występując jako Marek Siedlecki w telenoweli W labiryncie.

Życiorys

Wczesne lata

Urodził się i dorastał w Warszawie. Uczęszczał do klasy matematyczno-fizycznej w warszawskim VI Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Reytana, gdzie w 1984 uzyskał maturę. Działał w amatorskim teatrze przy Parafii św. Stefana Króla przy ul. Czerniakowskiej, gdzie zbierał pierwsze doświadczenia sceniczne, a także był ministrantem i lektorem. Studiował na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988.

Kariera zawodowa

Podczas studiów otrzymał nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za podwójną rolę Kacpra i Leondera w spektaklu składanym kabaretowo-rewiowym Czyste szaleństwo w reżyserii Jana Englerta. W 1987 zadebiutował na scenie warszawskiego Teatru Polskiego w roli Cyngi w sztuce Witkacego Bezimienne dzieło w reż. Jana Englerta. W 1989 zdobył jedną z trzech głównych nagród – Nagrodę Pagartu i stypendium pieniężne Ministerstwa Kultury i Sztuki za wykonanie piosenki „Och, ty w życiu” na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

W latach 1988–1992 występował w Teatrze Rampa na Targówku, w którym zagrał w przedstawieniach: Cabaretro (1988), Sweet Fifties (1989), Muzykoterapia (1989) i Czerwony stoliczek (1990). Następnie został aktorem teatru muzycznego Studio Buffo, w którym zagrał Jana w musicalu Metro (1991–1997) oraz był obsadzony w przedstawieniach: Do grającej szafy grosik wrzuć (1993), Nie opuszczaj mnie ... (1994) Jacquesa Brela i Grosik 2 – Piosenki z lat 60. (1995).

Ogólnopolską popularność zapewniła mu rola Marka Siedleckiego, pracującego w laboratorium przystojniaka i podrywacza w telenoweli W labiryncie (1990–1991). Zagrał przyjaciela tytułowego bohatera (granego przez Olafa Lubaszenkę) w sensacyjnym dramacie psychologicznym Władysława Pasikowskiego Kroll (1991).

W 1995 w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zagrał gościnnie rolę Jimmy’ego Portera w sztuce Johna Osborne’a Miłość i gniew w reż. Jana Buchwalda. Był Gustawem w komedii Aleksandra Fredry Śluby panieńskie (1995) w reż. Zbigniewa Lesienia we Wrocławskim Teatrze Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego, gdzie w 1996 wystąpił w recitalu Playback Romana Kołakowskiego. Był faraonem w biblijnym musicalu Tima Rice i Andrew Lloyda Webbera Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze (1996) w Teatrze Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu. W latach 1996–1999 prowadził interaktywny teleturniej Polsatu Trzy Kwadraty. W 1996 wydał album pt. tylko cień..., którego producentami byli Romuald Lipko i Paweł Skura.

W warszawskim Teatrze „Scena Prezentacje” wystąpił w roli Leopolda w przedstawieniu Françoise Sagan Czasami skrzypce... (1997) w reż. Romualda Szejda. W Teatrze Rozrywki w Chorzowie wystąpił gościnnie jako Riff-Raff w musicalu Richarda O’Briena The Rocky Horror Show (1999) w reż. Marcela Kochańczyka. Był królewiczem w produkcji Jacka Bromskiego i Krzysztofa Kolbergera Królewna Śnieżka i krasnoludki (1999) w Operze na Zamku w Szczecinie. W Teatrze Polskim w Bielsku-Białej wystąpił w potrójnej roli taksówkarza Freda, studenta Antona i polityka Charlesa w spektaklu Davida Hare’a Tonacja blue albo Blue Room (2000) w reż. Krzysztofa Zaleskiego. W 2001 wystąpił jako Gucio w widowisku Taka noc nie powtórzy się więcej (reż. Artur Barciś) w Teatrze Syrena. Następnie został aktorem Teatru Muzycznego „Roma”, w którym w 2002 zagrał w musicalach: Grease w reż. Wojciecha Kępczyńskiego (jako Johnny Casino), Pięciu braci Moe w reż. Olafa Lubaszenki (jako Nomax) i Cohen Leonarda Cohena w reż. Krzysztofa Zaleskiego. Następnie zagrał Tomka w przedstawieniu Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki (2004) Jadwigi Has w reż. Jana Szurmieja w Teatrze Na Woli.

W 2004 w duecie z Olgą Bończyk nagrał płytę pt. Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki. W 2006 uczestniczył w trzeciej edycji programu rozrywkowego Polsatu Jak oni śpiewają i wystąpił z recitalem Songi Bertolta Brechta w reż. Tomasza Dutkiewicza w Teatrze Komedia. W 2009 zagrał Pana Capuletiego w musicalu Romeo i Julia w Studiu Buffo. W 2011 był uczestnikiem 13. edycji programu TVN Taniec z gwiazdami. W 2012 powrócił do Teatru Muzycznego „Roma”, w którym zagrał: Dona Lockwooda w musicalu Deszczowa piosenka (2012) i Sama Carmichaela w Mamma Mia! (2015). W 2013 zagrał Żółtego Jima w spektaklu Teatru Syrena Jesienne manewry Petera Coke’a. Zagrał też pianistę i artystę kabaretowego Jacka Nightingale w Erato Art / Centrum Kultury i Sztuki w Lesznie w przedstawieniu impresaryjnym w reż. Dariusza Taraszkiewicza: Showbizz (2014) Petera Quiltera. Wiosną 2016 zajął drugie miejsce w finale piątej edycji programu Polsatu Twoja twarz brzmi znajomo w telewizji Polsat. W 2018 został jednym z jurorów talent-show Śpiewajmy razem. All Together Now w Polsacie. W tym samym roku został obsadzony w roli Ivana Alernatywy w spektaklu Teatru Rampa Kobiety na skraju załamania nerwowego (2018) Jeffreya Lane w reż. Dominiki Łakomskiej. Wystąpił też w kolejnych przedstawieniach impresaryjnych w reż. Dariusza Taraszkiewicza: Bodo (2018) w roli przedwojennego amanta Eugeniusza Bodo, a w 2019 zagrał w spektaklach PROM Kultury Saska Kępa: Cudowna terapia Daniela Glattauera (jako Walenty Dorek) i Gąska Nikołaja Kolady (jako Wasilij). Wystąpił też w komediach pomyłek: Zdradziłeś mnie... kotku! (2019) Tomasza Jemioły w reż. Macieja Damięckiego i Kobieta idealna (2019) Adrianny Biedrzyńskiej i Agnieszki Szygendy w reż. Stefana Friedmanna, a także w sztukach: Randka w ciemno na dwie pary Norma Fostera w reż. Mirosława Polatynskiego, CudownaTerapia w reż. Dariusza Taraszkiewicza, Winda do Nieba, czyli czworo po czterdziestce Fritza Schindleckera, którą Kordek wyprodukował jako niezależny producent, i Wyjście Awaryjne w reż. Tomasza Dutkiewicza.

Życie prywatne

W latach 1993–1996 był związany z Edytą Górniak. Następnie pozostawał w nieformalnym związku z Moniką Stefaniak. W latach 2001–2008 był żonaty z Agnieszką Gewert. 7 sierpnia 2010 poślubił Elizę Jędrzejewską, z którą ma syna Maksymiliana (ur. 2009) i córkę Marię Elizę (ur. 22 lipca 2013).

Pracował jako przedstawiciel handlowy i pracownik korporacji.

Filmografia

Filmy

Seriale TV

Programy TV

Dyskografia

Albumy

  • 1996: tylko cień... (wyd. New Abra)
  • 2001: Gala 2001 Niedziela na Głównym Piosenki Wojciecha Młynarskiego/Nagranie – live Teatr Polski we Wrocławiu, 18 marca i 19 marca 2001 – piosenka „Och, ty w życiu” (muz. Janusz Sent/sł. Wojciech Młynarski)
  • 2004: Do grającej szafy grosik wrzuć piosenki „Apasjonata” i „Kuba, wyspa jak wulkan gorąca” (wyd. Fonografika)
  • 2004: Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki w duecie z Olgą Bończyk (wyd. Studio S-3 Polskiego Radia)
Robert Galas
Robert Galas
Przewodniczący Jury
Polski dziennikarz radiowy, autor i wydawca programów radiowych, producent wydarzeń kulturalnych i lotniczych, music designer. Ambasador Pokoju. Dyrektor programowy RADIA GTMFLY - pierwszego radia dla lotników. Od marca 2020 autor/producent/dziennikarz programu POPULARNI I QLTURALNI POPRADIO 92.8 FM Warszawa i ON LINE na całym świecie – każda niedziela od 10 do 11. Od 1995 roku zaczął przekładać własne fascynacje muzyczne na pracę w stacjach radiowych, począwszy od Radia Jazz w Warszawie, następnie w Radiu Eska – rozgłośni warszawskiej i ogólnopolskiej, następnie Radiu WaWa. Stamtąd przyszła migracja muzyczna do Radia PiN 102 FM, gdzie realizował z dużym powodzeniem własne pomysły muzyczne na wieczór i weekend. Przez środowisko muzyczne określany jest jako świetny znawca i miłośnik trip-hopu i acid jazzu, bossy, latino i brzmień dalekowschodnich. W swoich występach preferuje muzykę egzotyczną, szybką bossanovę, odkrycia nowoczesnego jazzu i eurobeatu, wplatając w to tajemnicze brzmienia muzyki hinduskiej. Jego przykładowe propozycje to niesamowite taneczne rytmy brazylijskiej Salome de Bahia, czy odgłosy Ive Mendes – poprzez odkrycia francuskich artystów z grupy Paris Combo – a za chwilę ekscentryczne rytuały muzyczne Thievery Corporation, kończąc na tajemniczych brzmieniach, płynących z doświadczeń muzycznych Stephane Pompougnac’a czy takich DJ – jak Ravin i Visan (seria Buddha Bar). Ma własne oryginalne pomysły na przekaz muzyczny. Zaskakuje i jednocześnie przynosi ulgę zmęczonym uszom. Robert Galas ma propozycje dla tych, którzy poszukują jak i tych, którzy chcą wzbogacić swoje doświadczenie muzyczne.
Marek Kwasowski
Marek Kwasowski
Z aparatem fotograficznym nie rozstaje się od 40 lat. Pasję ta odziedziczył po ojcu a miłość do lotnictwa po dziadku, który przed wojną w zespole prof. Misztala pracował przy projekcie średniego dwusilnikowego bombowca PZL.37Łoś. Odpoczywa na łódce w towarzystwie wędki i aparatu. Posiada kilka tysięcy zdjęć na różnych galeriach. Związany z Aeroklubem Warszawskim. Najlepszy film " TOP GUN.
Joanna Jabłczyńska
Joanna Jabłczyńska
Z zawodu radca prawny, choć większości znana jako aktorka wykonująca ten zawód od dziecka. Uczestniczka wielu programów rozrywkowych, aktorka dubbingowa, amatorka sportów i wszelkich wyzwań.
Krzysztof Niewiadomski
Krzysztof Niewiadomski
Od wielu lat związany z Air Sports Promotion i Fundacją Aviatornia. Zawodowy filmowiec i producent filmowy, realizator filmowych relacji sportowych, reportaży, dokumentów i innych form filmowych. Uwielbia pracę z kamerą w świecie skrzydeł, w szczególności sesje air-to-air. W lotnictwie poszukuje autentycznych historii, opowieści malowanych muzyką, emocją, pasją i idealnie dopasowanym obrazem. Jest autorem wyjątkowej serii "Szlakiem Cumulusów", twórcą większości relacji sportowych ASP, między innymi z Dubaju, Portugalii, Austrii, Słowenii czy Majorki.
Piotr Gubernat
Piotr Gubernat
Żołnierz zawodowy, członek zespołu reporterskiego „Combat Camera Poland” odpowiedzialnego za dokumentację fotograficzno - filmową działań żołnierzy i pracowników Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju. Pasję do fotografii i filmowania udało mu się połączyć z pracą zawodową. Od kilku lat mocno związany z lotnictwem wojskowym. Efektem jego działalności są liczne reportaże z udziału Polskich Sił Powietrznych w Polskich Kontyngentach Wojskowych oraz ćwiczeniach krajowych. Wielokrotny laureat „Military Art.” – konkursu Filmu i Fotografii Wojska Polskiego. Materiały jego autorstwa ukazujące trudy działań polskich oraz sojuszniczych wojsk bardzo często możemy oglądać w magazynach branżowych oraz informacyjnych w kraju jak i za granicą.
Kamila Krzyżaniak
Kamila Krzyżaniak

Kamila Krzyżaniak to polska artystka, której twórczość wykracza poza ramy tradycyjnego malarstwa, zaskakując i inspirując odbiorców na całym świecie. Specjalizując się w abstrakcji i portretach kobiet, zyskała uznanie na arenie międzynarodowej. Urodzona w Polsce, obecnie mieszka w Londynie, gdzie jej sztuka rozkwita, a współpraca z artystami i kolekcjonerami z różnych zakątków globu otwiera przed nią kolejne możliwości. Jej prace zdobią prywatne kolekcje, galerie korporacyjne i instytucje publiczne na kilku kontynentach. Wśród nich znajduje się także kolekcja rodziny królewskiej Kataru, co podkreśla wyjątkowy charakter jej dzieł.

Artystyczna ścieżka Kamili ma solidne fundamenty - ukończenie architektury i urbanistyki na Politechnice Wrocławskiej nauczyło ją myślenia przestrzennego i precyzyjnego podejścia do formy. Ta techniczna baza przekłada się na głębię i harmonię w jej obrazach, które wyróżniają się unikalnym spojrzeniem na kompozycję. Dodatkowo, jako kuratorka, Kamila odważnie promuje współczesną sztukę, traktując ją jako przestrzeń otwartą na dialog i dostęp dla każdego.

Krzyżaniak aktywnie działa również na rzecz polskiej sceny artystycznej jako członkini Związku Plastyków Artystów Rzeczpospolitej Polskiej. Jej działalność obejmuje zarówno udział w wystawach, jak i liczne projekty edukacyjne. Szczególnie fascynują ją portrety kobiet - ich twarze i sylwetki ukazuje jako pełne kontrastów, odzwierciedlając w nich siłę, delikatność i dzikość.

Kamila nie ogranicza swojej twórczości do płótna - jest także autorką artykułów o sztuce, publikowanych w takich jak londyńska Cooltura pod tytułem Sztuka w Domu. Jej książka „Portraits She Said" zdobyła nominację do nagrody książki roku, a współtworzone przez nią e-booki pod redakcją Ilony Adamskiej cieszą się dużym uznaniem. Jako laureatka wyróżnienia „Kobieta z Pasją," angażuje się również w działania charytatywne, regularnie wspierając aukcje na rzecz potrzebujących.

Odgrywając rolę redaktor naczelnej magazynu „Luxury Splash of Art," Kamila promuje ideę, że sztuka jest dla każdego - dostępna, inspirująca i obecna w codziennym życiu. Jej nieograniczona energia, kreatywność i zaangażowanie inspirują wszystkich, którzy mają okazję zetknąć się z jej twórczością. Miłośniczka szachów i poszukiwaczka przygód, wierzy w maksymę Pabla Picassa: „Inspiracja istnieje, ale musi zastać cię przy pracy," co doskonale oddaje jej podejście do życia i sztuki.

Organizatorzy
Partnerzy merytoryczni
Patroni Honorowi
Partner Logistyczny
Wspieramy
Partnerzy technologiczni
Patroni medialni