Milena Bąk

Milena Bąk, uczennica klasy czwartej Szkoły Podstawowej im. G. Piramowicza w Kłomnicach, ma 10 lat i już po raz drugi stanęła na podiom w międzynarodowym konkursie plastycznym w Lozannie.
W roku bieżącym zdobyła srebrny medal w Światowym Finale 2021 FAI Young Artists Contest, w kategorii Juniorów. W tym roku uczestnicy z całego świata podjęli się interpretacji tematu „Sporty lotnicze czynią świat bardziej przyjaznym”. Jest to międzynarodowy konkurs plastyczny poświęcony sportom lotniczym dla młodzieży w wieku od 6 do 17 lat.
Medal zdobyty przez Milenę jest odpowiednikiem medalu rangi Mistrzostw Świata w sportach lotniczych.
Wcześniej została laureatką edycji regionalnej organizowanej przez Aeroklub Częstochowski oraz zdobyła złoty medal w edycji ogólnopolskiej organizowanej przez Aeroklub Polski.
W roku ubiegłym Milenka zdobyła medal brązowy FAI za pracę plastyczną pod tytułem „Latanie kiedyś i w przyszłości”. Za sukces ten została wyróżniona „Cumulusem Specjalnym” Polskiego Lotnictwa.
Milenka jest uzdolniona plastycznie i muzycznie. Uczestniczy w wielu konkursach i festiwalach. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć zarówno rangi międzynarodowej jak i ogólnopolskiej.

Organizatorzy
Partnerzy merytoryczni
Patroni Honorowi
Srebrni Partnerzy
Partnerzy technologiczni
Partnerzy
Patronat medialny