Bartosz Nowicki

Związany z Aeroklubem Ostrowskim. Pilot Motoparalotniowy, od 2015 roku zawodnik kadry Polski w dyscyplinie: sport mikrolotowy – paralotnie z napędem.

W lipcu 2015 roku zdominował II Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata w Legnicy. Zdobył złoty medal w drużynowej klasyfikacji narodowej oraz brązowy medal w sztafecie. Indywidualnie wywalczył szóste miejsce.
W 2016 roku na II Motoparalotniowych Slalomowych Mistrzostwach Europy w Bornos w Hiszpani wywalczył „Komplet” medali – brąz indywidualnie, srebro w sztafecie oraz złoto w klasyfikacji drużynowej.
Natomiast na  Żarze w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie odbyły się IV Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Polski 2018, w klasie PF1 bezkonkurencyjnie odniósł  zwycięstwo. Mistrza Polski zapewnił sobie wygraną 13 z 14 rozegranych konkurencji.
W dniu 4 listopada 2018 roku pomyślnie dla Bartosza zakończyły się Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Świata, które rozgrywane były od 26 października w Al-Fayoum nad jeziorem Karun w Egipcie. Organizatorem imprezy był Aeroklub Egiptu pod patronatem FAI. W klasie PF1 odnotował bardzo wysoki wynik zajmując czwarte miejsce.
Jak sam mówi … „ Tata zaszczepił we mnie ten sport od młodych lat. Miejsca, w których najczęściej można mnie spotkać to Michałków – EPOM (Stowarzyszenie Paralotnie Michałków) oraz Jutrosin – tam najczęściej trenuję slalomy. Do zobaczenia w powietrzu !”

OSIĄGNIĘCIA 2020

Podczas VI Slalomowych Mistrzostw Polski w klasie PF1 (start z nóg) Bartosz Nowicki został Mistrzem Polski Zawody w Jutrosinie odbywały się w dniach 16-22 sierpnia 2020 roku.

W dniach 9-12 września w czeskim Strachotinie odbyły się, Otwarte Motoparalotniowe Slalomowe Mistrzostwa Czech, w których w klasie PF1 Bartosz Nowicki zajął czwarte miejsce.

Organizatorzy
Partner merytoryczny
Patronat honorowy
Partnerzy
Partner technologiczny
Patronat medialny